wp

Sıkça Sorulan Sorular

Bize en çok sorulan soruları cevapladık

Evet. Özellikle arsa almadan iletişime geçen müşterilerimizin hata yapma oranı daha azdır. Beklentilerinize en uygun ve en ekonomik arsa seçimini beraber yapabiliriz.

Bunun için arsanızın dahil olduğu belediye imar ofisi veya online sitesinden sorgulayabilirsiniz. Ancak en doğrusu bir mimarın mevcut emsalleri de göz önüne alıp, bölgedeki imar istisnalarına göre yorum yapmasıdır. Bunun için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Evet. Dilerseniz sadece proje ve inşaat ruhsat aşamaları dahil teknik hizmet alabilirsiniz.

Evet. İnşaat ruhsatı alınmadan daha önce projeler üzerinden maliyet hesabı yaparak net fiyat teklifi verebiliriz. Proje ve inşaat tarafımızca organize edildiğinde hata payları azalacak ve bu maliyete iyi yönde yansıyacaktır.

Müstakil ev, bir ailenin yaşam şekline, beklentilerine ve taleplerine göre tasarlanır ve imal edilir. Apartman daireleri ise bir toplum kesimine genel olarak bir çözüm olması için tasarlanır. 

Bir yapının belli seviyeye kadar imalatını üstlenebiliriz. Ancak yapılarda müteahhit sorumluluk paylaşımı doğru olarak planlanmalıdır. Sorumluluğumuz bittiği aşamada müteahhitlikten ayrıldığımızda yerimize başka bir müteahhit tanımlanmazsa inşaat durdurulur.

Ücretlendirmeyi anlaşılan aşamalara göre planlıyoruz.

Sadece proje anlaşması yapacaksanız, anlaşılan bedelin %50 si sözleşme anında, kalanı da ruhsat çıkana kadar 2 parça şeklinde alınır.

Proje ve inşaat için anlaşılacak ise;

  1. Proje ödemesi peşin alınır.
  2. İnşaat fiyatı

- Peşin alınacaksa bugünkü fiyatlardan anlaşılır.

- Sabitlenecekse; 

  1. Dolara endekslenir
  2. Değişken maliyetli kalemlerin bedeli peşin alınır. Kalan kısım inşaat seviyelerine göre bölünerek tahsil edilir.