wp

Projelendirme


Projelendirme

 

Ön etüd süreci

“Doğru arsaya doğru proje” fikri ile yola çıkarak hayalinizdeki konut projesini tasarlıyoruz. Depreme karşı dayanıklı, su, ses ve ısı yalıtım kurallarına uygun, ihtiyaçlarınızı en yüksek düzeyde karşılayan ve gelecekte değerlenmeye devam edebilecek bir konut için proje aşamasının öneminin farkındayız.

Yaptığımız bölge analizi ile arsanıza yapılabilecek en doğru proje için yapacağımız ön görüşmelerde size faklı fikirler sunarak en mantıklı seçimi yapmanıza yardımcı oluyoruz. Yanlış bölgede yanlış proje hem sizin hem de ülke ekonomisinin zarar görmesi demektir.

Amacımız önce müşterinin kazanmasıdır. Bunun için konutunuzda yaşarken ve gerektiğinde değerlendirirken memnun olmanız için doğru planlama yapılmalıdır.

Talepleriniz doğrultusunda tasarladığımız mimari projeyi 3 boyutlu sunumlarla paylaşıyor ve bitmiş hali üzerinden son halini vermenize yardımcı oluyoruz. Hazırladığımız ön etüdleri onayladığınız andan itibaren inşaat ruhsat sürecine geçiyor ve titiz bir projelendirme ve takip süreci başlatıyoruz.

Projelendirme

Ana hatları ve cephe tasarım sistemi belli olan yapının artık imalata yönelik uygulama projelerine başlıyoruz.

Öncelikle tüm sistemin ana şablonunu oluşturacak olan mimari proje için detaylı taleplerinizi netleştiriyoruz. Bu taleplerinizde döşeme tipleri, duvar boya tipleri, tavan tasarımları, aydınlatma, su ve mekan ısıtma, soğutma, mutfak dolabı vs. gibi tüm detayları belirleyerek olabildiğince mimari projeye yansıtıyor ve diğer alt projeler için de mühendislere gerekli bilgileri aktarıyoruz. Müstakil konutlarda bina kadar bahçesi de önemlidir. Bu yüzden arsaya yaklaşımda yay ve araç girişi kararları, bahçe tasarımı, aydınlatması, sulaması ile kullanıma yönelik taleplerinizi vaziyet planında belirterek imalat süreci için eksiksiz bir proje hazırlıyoruz.

 

İnşaat ruhsatı

 Sürekli değişen mevzuatları takip ediyor ve son düzenlemelere göre hazırladığımız projelerle inşaat ruhsatınızın sorunsuz alınmasını sağlıyoruz. İmar çapı alınması, ön harita işlemleri, zemin etüdü, harita ruhsat işlemleri, projeler ( mimari, statik, elektrik, ısı yalıtım, tesisat, ses yalıtım, ekb vs.), şantiye şefliği gibi teknik konular ile müteahhitlik belgelerini ilgili idareye sunarak atanacak yapı denetim kuruluşu ile beraber inşaat ruhsatının çıkması için gerekli takibi yapıyoruz.